Sündenfrei - agencja dla podróżujących w czasie

Agencja imprez Sündenfrei® powstała w 1995 roku i od tego czasu jest częścią BC Sp. z. o. o Torgau, która poświęciła swoją pracę wyłącznie podróżom w czasie. Sündenfrei® organizuje rocznie około 50 imprez miejskich i zamkowych, wiele jarmarków bożonarodzeniowych i prawie 100 imprez firmowych, wesel, urodzin itd.

Sündenfrei® pośredniczy w angażowaniu artystów i rzemieślników, opracowuje programy i przedstawienia, udziela porad podczas przygotowań do historycznych imprez i uroczystości, organizuje imprezy miejsce i zamkowe, wystawy specjalne, wieczory galowe i wiele więcej. Dysponujemy przy tym własnymi kulisami, kapeluszami, scenami, elementami dekoracyjnymi jak kryte wozy, szubienice, pręgierze, beczki, skrzynie, taczki, namioty, setki flag i wiele więcej.

Wiele własnych produkcji dopełnia profil Sündenfrei®:

Historyczny pokaz mody ? podróż przez 900 lat historii mody i kultury, z typowymi dla tego czasu bitwami i szermierką. Średniowiecze, barok i rokoko ? kostiumy i modele mogą się czym pochwalić.  Sceny szermierki ukazywane są w różnych epokach i opatrzone porywającą muzyką (bez opłat ZAiKS) i ciekawą prezentacją.

Koło czasu -pokaz ogni w nocy ? drewniane koło, mierzące prawie cztery metry, na wzór projektu Leonardo da Vinci porusza się przez pyrotechnicznie oświetloną trasę i "przetacza" się wręcz przez artystów, którzy występują w roli rycerzy, czarownic i innych postaci. Fantastyczne przestawienie z jednorazową muzyką i wzbudzającą podziw pyrotechniką. Clou: na końcu przedstawienia koło czasu rozpada się w przeciągu sekund na jego składniki.

Rywalizacja połykaczy ognia® - spektakularne zawody cechy połykaczy ognia,
nie tylko współzawodnicy muszą mocno wstrzymać powietrze Rywalizacja ma coś w sobie Polega na trzech dyscyplinach, z którymi muszą uporać się połykacze ognia. Na koniec wygrywa tylko jeden zawodnik, który zyskuje tytuł zwycięscy. Przedstawienie to znane jest z programu wstępnego ?Festywalu gwiazd? i "PyroNights".
 

"Egzekucja mordercy Jana na szubienicy i inne niesamowite historie"
Prapremiera sztuki odbyła się w 1996 roku i w przeciągu już prawie 500 przedstawień mocno się zmieniła. W tej chwili sztuka ta ma charakter kultowy i nie jest już sztuką teatralną lecz ?Jarmarcznym teatrem wśród ludu?.
Przeżyjesz 30-40 dowcipnych minut pod szubienicą z dużą dawką wisielczego humoru i z tylko dwoma aktorami. Jan zostanie wprawdie powieszony, ale mimo to nie utraci sympatii widzów i humoru.

Nasz serwis:

Pośrednictwo w angażu artystów,

rzemieślników,

handlarzy i gastronomów oraz

wypożyczanie dekoracji:

Na przykład: rycerze,

połykacze ognia, czarodzieje,

kuglarze, kaci, łajdaki, aktorzy,

rzemieślnicy jak np. kowale,

kamieniarze, jeźdzcy,

sokolnicy, zwierzęta, czarownice,

przedstawienia średniowieczne,

piekarze, tawerny, kuchnie,

handlarze ziołami, akrobaci,

błaźni, wagabundzi, komicy,

karuzele, łucznicy, namioty,

kulisy, meble, sceny,

oświetlenie i dźwięk, flagi,

pręgierze, pochodnie, łaźnie,

medycy, plakaty, kostiumy,

straż miejska,

kaplice i wiele więcej!